УПЦ КП прийняла до свого складу клірика та парафію з Румунії

Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) розширила свою структуру за рахунок приєднання духовенства з-за кордону. Глава УПЦ КП Никодим Кобзар офіційно прийняв під свій омофор румунського священика разом із його парафією. Про це Кобзар написав у своїх соцмережах.
Згідно з офіційними даними, рішення про прийняття нового клірика було затверджено 20 червня 2026 року. До складу Київського патріархату увійшов ієрей Георге-Олександр Акасандрей разом із парафією святого Олександра, яка розташована в селі Корбаска повіту Бакєу в Румунії. Своє прохання священнослужитель надіслав ще 4 червня 2026 року, висловивши прагнення зберігати «канонічну єдність» зі структурою під керівництвом Никодима.
На підставі підписаного указу румунський священик тепер переходить у безпосереднє підпорядкування голові УПЦ КП. У самій релігійній організації цю подію охарактеризували як черговий етап «утвердження» структури Київського патріархату.
Нагадаємо, раніше глава УПЦ КП Никодим Кобзар прийняв до складу очолюваної ним релігійної структури клірика Костянтина Чернушку та його парафію в Румунії. Рішення було ухвалено на підставі поданого прохання про перехід під юрисдикцію «Київського патріархату».



