Ще один клірик ПЦУ перейшов до УПЦ КП

Олександр Галась, який раніше був представником ПЦУ, офіційно перейшов до УПЦ КП. Це рішення було ухвалено після публічного розриву Галося з ПЦУ у квітні 2026 року, спричиненого незгодою з курсом і методами управління організацією, а також звинуваченнями у фінансових махінаціях. Як повідомив глава УПЦ КП у Facebook, перехід клірика став результатом тривалого конфлікту всередині ПЦУ, що розпочався у 2023 році.

Галося звинуватив ПЦУ у нецільовому використанні пожертв, зібраних на потреби ЗСУ, та відсутності фінансової звітності щодо коштів, виділених на будівництво церкви в селі Липки. Його спроби домогтися прозорості призвели до переслідувань: клірика вивели за штат і примусово мобілізували, що він розцінив як спробу фізичного усунення. Під час служби в 95-й десантно-штурмовій бригаді Галося отримав важку травму і був госпіталізований. Наразі він продовжує лікування під опікою УПЦ КП. «Молимося за якнайшвидше одужання о. Олександра та повернення до священичого життя», – зазначив глава Київського патріархату Никодим.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що парафія преподобного Серафима Саровського в селі Зачепилівка Полтавської області, яка раніше входила до ПЦУ, офіційно приєдналася до УПЦ КП. Це рішення, як повідомляється, спричинило тиск, інформаційні атаки, погрози та спроби «церковного рейдерства» з боку ПЦУ щодо громади та її настоятеля. Тимчасово керуючий Полтавською єпархією УПЦ КП Никодим Кобзар привітав цей перехід, назвавши його «актом мужності», та висловив підтримку парафіянам.