Північний господарський апеляційний суд призупинив провадження у справі Нижньої лаври

Північний господарський апеляційний суд України ухвалив рішення призупинити провадження у справі щодо користування Нижньою Києво-Печерською лаврою. Це рішення було ухвалено 25 червня 2026 року після задоволення відповідного клопотання, поданого представниками монастиря. Про це повідомив адвокат монастиря протоієрей Микита Чекман у своєму Telegram-каналі.

Згідно із заявою адвоката обителі протоієрея Микити Чекмана, судовий розгляд буде відновлено лише після того, як суд першої інстанції винесе вердикт у пов’язаній справі, що має вирішальне значення для даного спору. Адвокат висловив подяку суду за вжитий процесуальний крок і зазначив, що на даний момент братія монастиря продовжує виконувати чернечі обов’язки у звичному режимі.

Нагадаємо, раніше клірик ПЦУ Георгій Коваленко прокоментував поточну ситуацію навколо виселення ченців Української Православної Церкви з Києво-Печерської лаври, наголосивши на наявності навмисного затягування юридичних процесів. На думку Коваленка, з чернечою спільнотою УПЦ треба вчинити «за законами воєнного часу», а вже потім розбиратися в судах щодо законності такого рішення.