В УПЦ КП засудили захоплення храму УПЦ прихильниками ПЦУ в Одесі

Голова Одеської єпархії УПЦ КП Никон Граблюк виступив із офіційною заявою, у якій висловив глибоку стурбованість фактами силового захоплення храмів Української Православної Церкви, зокрема – храму на честь святого благовірного князя Олександра Невського в Одесі. Ієрарх наголосив, що насильницькі дії щодо релігійних споруд є неприпустимими та суперечать як християнській моралі, так і принципам правової держави.
Як повідомляється у зверненні, опублікованому у Фейсбук-акаунті Одеської єпархії УПЦ КП, храм має залишатися виключно місцем молитви та духовного спокою, а не ставати майданчиком для ворожнечі. Посилаючись на слова зі Святого Письма — «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться» (Мф. 5:9) — Никон Граблюк закликав сторони конфлікту діяти виключно в межах Конституції та законів України.
У своєму зверненні представник УПЦ КП закликав вірян зберігати витримку, уникати провокацій та не відповідати злом на зло. Він наголосив на важливості захисту релігійних свобод, людської гідності та верховенства права, закликавши владних та суспільних діячів вирішувати всі суперечки шляхом діалогу, взаємної поваги та в правовому полі.



