В Одесі прихильники ПЦУ захопили Олександро-Невський храм УПЦ

23 червня 2026 року в Одесі представники ПЦУ, за підтримки приватних силових структур, захопили храм на честь святого Олександра Невського. Очолив захоплення храму так званий капелан ПЦУ Теодор Оробець. Інформація про інцидент була опублікована прес-службою Одеської єпархії УПЦ.

Повідомляється, що зловмисники, скориставшись підтримкою воєнізованої охорони, оточили територію храму, заблокувавши доступ до споруди духовенству та віруючим УПЦ. У результаті спроби секретаря Одеської єпархії УПЦ вирішити ситуацію мирним шляхом, священик зазнав нападу та побиття.

Пізніше зловмисники проникли всередину храму, що належить Українській Православній Церкві, заявивши, що рішення про «перехід до ПЦУ» було ухвалено на «парафіяльних зборах», про які ніхто не знав. Проте в результаті реалізації чергової рейдерської схеми представники української схизми взяли храм під свій контроль, повністю обмеживши доступ до приміщення.

У зв’язку із загостренням ситуації керівництво єпархії звернулося до парафіян і віруючих із закликом до посиленої молитви за захист храму та громади.

Нагадаємо, 4 червня 2026 року в Кременчуці представники ПЦУ захопили Свято-Троїцький храм УПЦ,що призвело до фізичного протистояння та травм серед духовенства. Інцидент супроводжувався масовою присутністю поліції та протестами віруючих, які не погоджувалися з примусовою перереєстрацією громади.