Глава УГКЦ вважає Росію винною в тому, що Польща виступає проти прославлення УПА в Україні

Глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Святослав Шевчук виступив із заявою, в якій поклав на Російську Федерацію відповідальність за провокацію конфліктів і посилення «національного егоїзму» в Європі, зокрема, у відносинах між Києвом і Варшавою. На думку глави українських уніатів, Кремль систематично працює над руйнуванням європейської єдності, підриваючи солідарність, яка формувалася десятиліттями.
Шевчук стверджує, що Москва цілеспрямовано фінансує ультранаціоналістичні політичні сили в країнах Європи, щоб спровокувати ворожнечу та знову роз’ятрити історичні рани між народами, зокрема українцями, поляками, німцями та французами. Лідер УГКЦ наголосив, що будь-які прояви радикального націоналізму сьогодні — це інструмент, за який безпосередньо платить російська сторона.
Як головний метод боротьби з такою «московською пропагандою» глава греко-католиків запропонував спиратися на концепцію «християнської солідарності». Він переконаний, що спадщина Папи Івана Павла II має слугувати своєрідною «вакциною», що перешкоджає поширенню деструктивних ідеологій. Крім того, Шевчук раніше зазначав, що основу нинішніх розбіжностей між Україною та Польщею становлять не стільки історичні факти, що стосуються діяльності УПА, скільки штучно створені навколо них міфи.
Нагадаємо, у польському місті Познань розгорівся конфлікт навколо місцевої громади ПЦУ. Прихильники української схизми, які відвідують богослужіння в костелі єзуїтів, виявили на своїх автомобілях листівки зі звинуваченнями на адресу їхнього настоятеля, Івана Дзюби, у прославлянні УПА та закликами покинути країну.



